loader image

ETV Foorumi debüüt ja TÜ rektoridebatt

ETV Foorumi debüüt ja TÜ rektoridebatt

Debatti ennast saab järelvaadata siitDebatti kajastasid muuseas ka ERR, Õhtuleht, Delfi.

Eile käisin esimest korda mitte ainult Foorumi saates, vaid üldse sellise debatiformaadiga telesaates osalemas. Hetkel ei ole aega, et pikemalt sellest kogemusest kirjutada (hiljem ehk täiendan postitust), kuid niipalju ütlen kohe ära, et oli üllatavalt meeldiv saatevorm, kus arutelu läks üsna kiiresti sisukaks.

Naljakas on iseennast tsiteerida, aga ERR korjas eilsest üles just selle kõige olulisema, mida saatesse ütlema läksin (harituse puuduse kohta ülikoolihariduses ning ülikooli rolli kohta ühiskonna tervikuna hoomatavamaks muutmises inimeste jaoks):

“Kui parafraseerida Valdur Mikitat, et puid nad tunnevad väga hästi ja järjest paremini, aga metsa väärtusest saavad järjest vähem aru. See on mure. See on põhimõtteline mure. Häda on selles, et mitte ainult tudengid ei saa metsa väärtusest järjest vähem aru, vaid ülikoolis pole hoomatavat tunnet sellest tervikust, mis see mets on, ühiskonnas tervikuna pole seda hoomatavat tunnet, mis see mets on.”

“Ja maailma muutmise kohta – muidugi, tudengid peaksid maailma muutma, tudengid on meie peamine panus ühiskonda, aga enne maailma muutmist on vaja maailmast aru saada.”