loader image

CV

Olen pikaajalise kogemusega Eesti kodanikuühiskonna, vabaühenduste ja demokraatia arendaja. Olen juhtinud mitmeid organisatsioone, algatanud programme ja projekte, osalenud aktiivselt avalikus arutelus ning mõtestanud ühiskonna arenguid ka akadeemiliselt.

Püüan hoida selle lehe enam-vähem ajakohase igal ajahetkel, et siit saadud info minu kohta vastaks alati tõele. Seda infot kusagil avalikult kasutades (näiteks meedias) paluksin enne avaldamist siiski minult üle küsida.

Praegu peamine:

 • Teaduse ja Kultuuri Sihtasutuse Domus Dorpatensis (DD) tegevjuht, juhatuse esimees
  Tegevjuht alates 2010. aastast. DD StratLabi alt viin konsultandina läbi avaliku- ja kolmanda sektori strateegiaprotsesse.
 • Tartu Ülikool, doktorant
  Osalen teadusprojektis, mis tegeleb Eesti siirdega jätkusuutlikele energia-, side- ja transpordisüsteemidele. Lisaks õpetan mitmes aines, peamiselt ühiskonnateooriaid ja strateegialoomet.
 • Vabaühenduste Liidu (endine EMSL) nõukogu liige (vabatahtlik)
  Nõukokku valiti 2013. aastal, nõukogu esimees olin 2017-2020.
 • Üliõpilaskonna Sihtasutuse (ÜKSA) nõukogu liige (vabatahtlik)
  Nõukogus olin kolm aastat TÜÜE juhatuse ajal ning siis 2018. aastal valiti uuesti. 2019. aastani olin ka nõukogu esimehe rollis.
 

Minu tähelepanu on pööratud peamiselt tööle Domus Dorpatensises (DD), mille juhatuse esimees ja tegevjuht ma alates 2010. aastast olen olnud. DD on eraõiguslik, sõltumatu (sotsiaalse ettevõttena teenime suurema osa oma finantsidest ise) ja mitte-tulunduslik Eesti vabaühendus.

DD põhitegevuseks on DD Akadeemia nimeline tasuta noorte arenguprogramm. Pakume tudengitele Tartus ja Riias (alates 2019) intensiivset programmi, mille lõpuks saavad neist noortest loodetavasti kogu maailmas oluliste muudatuste eestvedajad.

DD alt käivitasime 2018. aasta sügisel ka uue suuna nimega DD StratLab, mille alt pakume missiooniga vabaühendustele ja avaliku sektori asutustele koolitusi, konsultatsiooni ning modereerimisteenust. Selle abil rahastame samuti DD Akadeemia tegemist.

Haridustee:

 • Tartu Ülikooldoktorantuur, meedia ja kommunikatsioon

Hetkel teen ka oma doktorikraadi ning tegelen selle raames tulevikuloome (foresight) ja tehnosiirete (socio-technical transitions) teemadega. Minu avaldatud artiklid ja teadustöö leiab mu ETISe ja ResearchGate profiilidelt.

Lõpetatud:

 • Tartu ÜlikoolMagistrikraad, kommunikatsioonijuhtimine
 • Tartu Ülikool, Bakalaureuse kraad, majandusteadus
 • Hugo Treffneri GümnaasiumReaalklass
 

Varasemad tegemised:

Lisaks järgnevale loetelule erinevatest ametitest, projektidest ja vabatahtlikest tegevustest tooksin lühemalt välja veel, et olen kaasa löönud erinevates rollides ka Rahvakogu algatusrühmas, Let’s Do It World kommunikatsioonimeeskonnas, aidanud kaasa kahel aastal Teeme Ära talgupäeva korraldusele ning osalenud Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku ja Kodanikuhariduse koalitsiooni asutamises.

Tartu Ülikool

Üliõpilasesinduse esimees

Kaks aastat töötasin Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimehena ning selle aja jooksul viisime koos meie meeskonnaga ellu hulganisti reforme esinduses ja esindasime tudengeid ülikoolis. Selle aja jooksul sai ka Üliõpilaskonna Sihtasutus (ÜKSA) töötama üliõpilasesindusest eraldi ning viima ellu OLE ROHKEM. tegevusi tudengiorganisatsioonide arendamiseks ja aktiivse eluviisi levitamiseks.

Ülikooli senati ja teiste otsustuskogude liige

Üliõpilaste esindajana valiti mind mitmel korral ka Tartu Ülikooli kõrgeimasse akadeemilisse otsustuskogusse, senatisse. Valitsuse ja eelarvekomisjoni liige olin ametijärgselt. Arengukava ja juhtimispõhimõtete komisjoni töösse kutsuti osalema. Samuti valiti mind tudengite poolt aastate jooksul ka Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ja Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi nõukokku.

Aseesimees haridus- ja sotsiaalvaldkonnas

Enne esimehe rolli vastutasin üliõpilasesinduse juhatuses õppevaldkonna teemade eest. Muuhulgas vedasin eest Tartu Ülikooli esimest üliõpilase poolt juhitud komisjoni – Tasemeõppe kvaliteedijuhtimise põhimõtete rakendamise komisjoni.

Sihtasutus Domus Dorpatensis

Sotsiaalse Ettevõtluse Inkubaator (SEIKU), asutaja

Töötasin välja esmase idee, leidsin rahastuse ja värbasin juhi. DD alt käivitasime koos tiimiga eel-inkubatsiooni ja inkubatsiooni programmid alustavatele sotsiaalsetele ettevõtjatele.

Eesti Kodanikuühiskonna Nädal (nüüd Ühisnädal), asutaja, projektijuht

Koos Martin Tiitmaa ja Age Tomsoniga Eesti Väitlusseltsist alustasime esimese Eesti Kodanikuühiskonna Nädala korraldust. Nädala jooksul pööras meedia pea kolmanda sektori poole ning kolmanda sektori juhid vaatasid veidi iseendasse.

Noored Liidrid, asutaja, projektijuht, meeskonna liige

Käivitasin organisatsiooni, mille eesmärgiks oli Eesti noortes kasvatada ühiskondlikku eestvedamistahet ning aidata arendada selleks vajalike liidrioskusi. Hiljem kasvas ühest osast välja Maailmamuutjate kool (ja nüüd Changemakers Summit) ning teisest osast OLE ROHKEM.

TEDxTartu, asutaja, peakorraldaja

2009. aasta sügisel alustasin TEDx konverentsi korraldamist Tartus. TEDxTartu konverentsi eesmärk on tuua kokku võimekad ja heade ideedega inimesed paljudest erinevatest valdkondadest ning lasta erinevatel perspektiividel kohtuda ja areneda.

Muud varasemad tegemised:

AIESEC Tartu, juhatuse liige

Tartu Noortevolikogu, juhatuse liige

Exevo (India), turu-uuringute assistent

Astro Baltics OÜ, konsultant ja tehniline assistent

 

Olulisemad tunnustused:

OLE ROHKEM aasta tudeng 2017, Tartu

OLE ROHKEM aasta tudeng 2017

Noor innovaator 2013