Kes on Martin?

Foto: ERR; Foorumi saates aastal 2017.

Püüan hoida selle lehe enam-vähem ajakohase igal ajahetkel, et siit saadud info minu kohta vastaks alati tõele. Seda infot kusagil avalikult kasutades (näiteks meedias) paluksin enne avaldamist siiski minult üle küsida võimalusel.

Praegused olulisemad tegemised:

  • Teaduse ja Kultuuri Sihtasutus Domus Dorpatensise tegevjuht
  • Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu nõukogu esimees
  • Üliõpilaskonna Sihtasutuse (OLE ROHKEM) nõunik

Minu tähelepanu on pööratud peamiselt tööle Domus Dorpatensises, mille põhitegevuseks on DD Akadeemia nimeline noorte arenguprogramm. Meie programmis osalevad tudengid, kes on pärit üle Eesti ning me pakume neile intensiivset programmi, mille lõpuks saavad neist noortest loodetavasti kogu maailmas oluliste muudatuste eestvedajad.

Haridustee:

  • Tartu ÜlikoolMagistrikraad, kommunikatsioonijuhtimine
  • Tartu Ülikool, Bakalaureuse kraad, majandusteadus
  • Hugo Treffneri GümnaasiumReaalklass

Varasemad tegemised:

Lisaks järgnevale loetelule erinevatest ametitest, projektidest ja vabatahtlikest tegevustest tooksin lühemalt välja veel, et olen kaasa löönud erinevates rollides ka Rahvakogu algatusrühmas, Let’s Do It World kommunikatsioonimeeskonnas, aidanud kaasa kahel aastal Teeme Ära talgupäeva korraldusele ning osalenud Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku ja Kodanikuhariduse koalitsiooni asutamises.

Tartu Ülikooli üliõpilasesindus, esimees

Kaks aastat töötasin Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimehena ning selle aja jooksul viisime koos meie meeskonnaga ellu senise suurima struktuurireformi üliõpilasesinduses – instituutide üliõpilaskogude loomise ja üliõpilaskonna volikogu loomise. Selle aja jooksul sai ka Üliõpilaskonna sihtasutus töötama üliõpilasesindusest eraldi ning viima ellu kõiki OLE ROHKEM tegevusi. Teiste rollide seas olin sel perioodil ka TÜ valitsuse, strateegia- ja eelarvekomisjoni liige. Lisaks olin kokku üle kahe aasta TÜ senati liige.

Tartu Ülikooli üliõpilasesindus, aseesimees haridus- ja sotsiaalvaldkonnas

Koos Kaspar Kruubi ja Marge Argega juhtisime aasta Tartu Ülikooli üliõpilasesindust. Vastutasin õppevaldkonna teemade eest (sh juhtisin Tartu Ülikooli esimest üliõpilase poolt juhitud komisjoni – Tasemeõppe kvaliteedijuhtimise põhimõtete rakendamise komisjoni).

Eesti Kodanikuühiskonna Nädal, asutaja, projektijuht

Koos Martin Tiitmaa ja Age Tomsoniga Eesti Väitlusseltsist alustasime esimese Eesti Kodanikuühiskonna Nädala korraldust. Nädala jooksul pööras meedia pea kolmanda sektori poole ning kolmanda sektori juhid vaatasid veidi iseendasse.

Tartu Ülikooli Majandusteaduskond, nõukogu liige, arengukava koostamise töögrupi liige

Esindasin üliõpilaste huve oma teaduskonna nõukogus, kus esitan oma ideid teaduskonna arendamiseks.

Noored Liidrid, asutaja, projektijuht, meeskonna liige

Kirjutasin projekti Tartu Noored Liidrid, mis sai rahastust Kodanikuühiskonna Sihtkapitalist. Sellest projektist kasvas välja uus organisatsioon, mille eesmärgiks on Eesti noortes kasvatada ühiskondlikku eestvedamistahet ning aidata arendada ka selleks vajalike liidrioskusi. (www.nooredliidrid.ee)

TEDxTartu, asutaja, peakorraldaja

2009. aasta sügisel alustasin TEDx konverentsi korraldamist Tartus. TEDx konverentsi eesmärk on tuua kokku võimekad ja heade ideedega inimesed paljudest erinevatest valdkondadest ning lasta erinevatel perspektiividel kohtuda ja areneda. Esinejate seas on näiteks Toivo Maimets, Aune Past ja Rainer Nõlvak. (www.tedxtartu.org)

AIESEC Tartu, juhatuse liige, 06.2009 – 06.2010

Vastutasin AIESEC Tartu väljamineva praktikavahetuse eest. Juhatuse liikmena vastutasin kogu lokaalkommitee tegevuse korraldamise eest. (www.praktikale.org; www.aiesec.ee)

Tartu Noortevolikogu, juhatuse liige, 03.2008 – 03.2010

Projektide kirjutamine ja juhtimine, kampaaniate, ürituste, foorumite ja muude tegevuste organiseerimine. Poliitilistel teemadel sõnavõtt, Tartu noorte huvide esindamine linnavalitsuse juures. (www.tnv.ee)

Exevo, turu-uuringute assistent, 07.2009 – 09.2009

AIESEC suvepraktika Indias. Õppisin toime tulema võõras kultuuris asjaajamisega. Töötasin kõnekeskuses ja viisin esialgu läbi uuringut globaalsete probleemide teemal. Õppisin rutiinses ja veidi ebahuvitavas olukorras inimeseks jääma, huvituma ja kuulama.

Astro Baltics OÜ, konsultant ja tehniline assistent, 06.2008 – 05.2009

IT toetus, konsulteerimine, arvutiparandus, serverite ettevalmistamine ja installeerimine, arvutite personaalne seadistamine, garantiiremont, nõustamine, kassasüsteemide komplekteerimine ja installerimine. Oli esimene suuremat sorti firmas töötamise kogemus, õppisin palju IT ja erinevate inimestega koostöö tegemise kohta.

Tunnustused:


Noor innovaator 2013, Tartu

Mis märk see on?

leonard-nimoy-spock

Paljud on märganud, et mul on sageli rinnas üks väike sinine märk. “Kas see on Domuse märk? Või ehk OLE ROHKEM?”. Ei, see on Star Treki märk. Ning võimalusel kannan seda kõikjal uhkusega.

Miks nii?

Mulle meeldib ulme. Kui paljud eelistavad düstoopiaid või õudusulmet, siis mulle istuvad kõige paremini utoopiad. Isegi kui need on veidi igavamate lugude ja halvemate effektidega ning sageli lihtsalt kehvemini tehtud filmid, on neis minu jaoks midagi, mis on väärt rohkem – inspireeriv idee. Isegi halvasti tehtud utoopiad on minu meelest väärtuslikud, sest panevad meid küsima, mida peaksime tegema, et tulevik tuleks parem.

Mina usun, et inimkond on üldiselt siiani liikunud edasi pigem hästi. Elatakse kauem, tapetakse üksteist igal sajandil järjest vähem, vaesust ja nälga leiab harvem ning inimesed on haritumad ja õnnelikumad. Ning kuigi igal ajal on olnud probleeme ja veel suuremate probleemide ennustusi, siis suures plaanis on alati asjad ikkagi paremuse poole liikunud. Seega ma usun ja loodan sama ka tuleviku osas.

Seepärast olen ma suur Star Treki fänn. Star Trek on aastakümneid ujunud meelelahutusäris vastuvoolu ning püüdnud ette kujutada tuleviku maailma, kus asjad on läinud hästi. Kus on saadud jagu vaesusest ja ebavõrdsusest, kus ei leia sõdu, kus rassid ja sood on võrdsete võimalustega ning kus inimeste eesmärgiks ei ole enam mitte jõukus ja isiklik edu, vaid maailma parem mõistmine ning areng.

Selle eest olen ma tänulik ning usku sellisesse tulevikku püüan omal väikesel viisil ka ise edasi levitada. Sellepärast ka märk.

Advertisements