loader image

Märk

leonard-nimoy-spock

Paljud on märganud, et mul on sageli rinnas üks väike sinine märk. “Kas see on Domuse märk? Või ehk OLE ROHKEM?”. Ei, see on Star Treki märk. Ning võimalusel kannan seda kõikjal uhkusega.

Miks nii?

Mulle meeldib ulme. Kui paljud eelistavad düstoopiaid või õudusulmet, siis mulle istuvad kõige paremini utoopiad. Isegi kui need on veidi igavamate lugude ja halvemate effektidega ning sageli lihtsalt kehvemini tehtud filmid, on neis minu jaoks midagi, mis on väärt rohkem – inspireeriv idee. Isegi halvasti tehtud utoopiad on minu meelest väärtuslikud, sest panevad meid küsima, mida peaksime tegema, et tulevik tuleks parem.

Mina usun, et inimkond on üldiselt siiani liikunud edasi pigem hästi. Elatakse kauem, tapetakse üksteist igal sajandil järjest vähem, vaesust ja nälga leiab harvem ning inimesed on haritumad ja õnnelikumad. Ning kuigi igal ajal on olnud probleeme ja veel suuremate probleemide ennustusi, siis suures plaanis on alati asjad ikkagi paremuse poole liikunud. Seega ma usun ja loodan sama ka tuleviku osas.

Seepärast olen ma suur Star Treki fänn. Star Trek on aastakümneid ujunud meelelahutusäris vastuvoolu ning püüdnud ette kujutada tuleviku maailma, kus asjad on läinud hästi. Kus on saadud jagu vaesusest ja ebavõrdsusest, kus ei leia sõdu, kus rassid ja sood on võrdsete võimalustega ning kus inimeste eesmärgiks ei ole enam mitte jõukus ja isiklik edu, vaid maailma parem mõistmine ning areng.

Selle eest olen ma tänulik ning usku sellisesse tulevikku püüan omal väikesel viisil ka ise edasi levitada. Sellepärast ka märk.